Sójová svíčka Innoscent

Vonná "maxi" svíčka s luxusní vůní, která by se dala zařadit mezi tzv.Niche, tedy vonné kompozice, které využívají prastaré vonné látky, dbají na kvalitu vůní, vrací se zpět k přírodním esenciálním olejům a jsou typické svými netradičními kombinacemi.

Svíčka je odlita do originální keramické nádoby od designéra Milana Pekaře, který je proslavený zejména svými vázami s krystalickou glazurou. Je k dostání ve dvou barevných variantách-zelené a bledě modré. Volbu barvy prosím napište do komentáře k objednávce.

Po vyhoření svíčky, což je nejméně 80 hodin, můžete vázu vymýt jarem a teplou vodou a zcela libovolně využívat, nebo se se mnou domluvit na jejím znovunaplnění. Při pálení svíčky je vždy důležité použít všechny čtyři knoty a nechat rozpustit vosk až ke krajům nádoby, aby vosk všechen vyhořel.

Svíčka obsahuje esenciální oleje dvou druhů Kadidlovníku, Cedru, Rozmarýnu a Muškátového oříšku.

Kadidlovník se od pradávna užíval zejména pro své meditační a zároveň i dezinfekční a konzervační účinky. Pro většinu lidí je dobře známý právě z vykuřovadel, které jsou nedílnou součástí křesťanských ceremonií. Vykuřování je ale technika s mnohem starší historií a největším dodavatelem kadidla je vůněmi nasycená Afrika. Z aromaterapeutického hlediska nám vdechování kadidlové vůně přináší klid a vyrovnanost, cedr kromě meditativní nálady prohlubuje a zlepšuje náš dech, rozmarýn dodává odvahu a tvořivost. Závěrečné okořenění celé kompozice muškátovým oříškem kompozici dodává na hřejivosti, zmírňuje smutek a zlepšuje náladu.

Důležitým středem vůně je pak tabák, který svou kouřovou sladkostí dodává kompozici nádech maskulinity.

 

Hlava: Rozmarýn, Muškátový oříšek

Srdce: Tabák, Vanilka

Základ: Kadidlovník pravý, Kadidlo frereana, Cedr himalájský