Sójová svíčka Pot-pourri

Vonná svíčka s luxusní vůní, která by se dala zařadit mezi tzv.Niche parfémy, tedy vonné kompozice, které využívají prastaré vonné látky, dbají na kvalitu vůní, vrací se zpět k přírodním esenciálním olejům a jsou typické svými netradičními kombinacemi.

Svíčka je odlita do originální plechové nádoby ozdobené jedinečnou štukovou malbou od Malířky Lucie Jindrák Skřivánkové, která je známá svými velkoformátovými abstraktními kompozicemi plnými barev. Každý kus je neopakovatelný originál.

Po vyhoření svíčky, což je nejméně 35 hodin, můžete plechovku vymýt jarem a teplou vodou a zcela libovolně využívat, nebo se se mnou domluvit na jejím znovunaplnění. Při pálení svíčky je vždy důležité použít oba dva knoty a nechat rozpustit vosk až ke krajům nádoby, aby vosk všechen vyhořel.

Svíčka obsahuje esenciální olej kadidlovníku, myrhy, zázvoru a mandarinky.

Kadidlovník a myrha se od pradávna užívaly zejména pro své meditační a zároveň i dezinfekční a konzervační účinky. Pro většinu lidí jsou dobře známé právě z vykuřovadel, které jsou nedílnou součástí křesťanských ceremonií. Vykuřování je ale technika s mnohem starší historií a největším dodavatelem těchto vonných pryskyřic je vůněmi nasycená Afrika. Z aromaterapeutického hlediska nám vdechování kadidlové vůně přináší klid a vyrovnanost, myrha zas zklidňuje dech a přináší vnitřní pocit klidu a míru. Zázvor v nás naopak probouzí sebedůvěru a odvahu jednat, svým kořeněným aroma nás ve studených dnech zahřívá a působí jako prevence proti virovým onemocněním. Mandarinka podporuje tvořivost a navozuje pocit pohody.

 

Hlava: Mandarinka, Šafrán

Střed: Zázvor, Myrha

Základ: Kadidlo, Myrha, Santal